Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Çayır: Mayıs ayında Büyük Kurultayı yapacağız

2 sene önce
210 kez okundu
Milli Yol Partisi Genel Başkanı Çayır: Mayıs ayında Büyük Kurultayı yapacağız

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Çayır İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Ülke düzeyinde 65 ilde ve ilçeler bazında da yüzde 45 teşkilatlanmasını tamamlayan Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Milli Yol Partisi İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Mayıs ayı sonuna kadar da Büyük Kurultayı yapmayı hedeflediklerini ifade eden Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “ülke düzeyinde teşkilatlanmalarımız hızla devam ediyor. Şu anda İstanbul teşkilatlanmalarını da tamamlıyoruz. Mart ayı sonu itibariyle il ve ilçe kongrelerimizin tamamlanacağını düşünüyorum. Mayıs ayı sonuna kadar da Büyük Kurultayın yapılmasını hedefliyoruz.” Dedi.

DELEGE SİSTEMİNİ REDDEDİYORUZ
Ülke siyasetine yeni bir kan gerektiğini ifade eden Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Ülkenin yeni bir kana, yeni bir bakışa, yeni bir yönetim anlayışına ihtiyacı var. O alternatif kan Milli Yol Partisidir. Biz ülkeye yeni bir bakış ve milletin arzuladığı, özlediği yeni bir yönetim anlayışı getireceğiz. En başta siyasi partiler kanunu olmak üzere köklü değişiklikler yapacağız.
Bu ülke maalesef hala 82 anayasasıyla yönetiliyor. Bu ülkenin istikbali, iktisadi kalkınması, özgürlük alanlarının genişlemesi, liyakat sistemini oluşturmanız millete ekonomik rahatlama getirecek. Mutlak anlamda bu darbe anayasası değişmelidir. Siyasi partiler yasası değişmelidir. Seçim sistemi değişmelidir. Yönetimde istikrar sağlama vaadiyle Cumhurbaşkanlığı Sistemini getirdiler. Sonuç ortada. Tek adamla istikrar olacağını beklemek gerici bir düşüncedir. Üyelik sisteminin öne çıktığı, taban demokrasisinin hakim olduğu bir sistemden yanayız. Genel Başkan ömür boyu kalamayacak. İki dönemle sınırlı olacak. Delege sistemini reddediyoruz. Genel başkanı tüm üyelerin oyları belirleyecek.” Diye konuştu
KOALİSYON VE İTTİFAK AYNI
İttifakların, koalisyonun değişik adla anlatılmasından ibaret olduğunu belirten Genel Başkan Remzi Çayır: “Eskiden seçim yapılırdı, meclisteki partiler oturup koalisyon çalışmaları yapardı. Şimdi ise daha seçim olmadan partiler koalisyon masası oluşturuyorlar. Farklı fikirlerin bir araya gelmesi demokratik bir zenginliktir. Buna karşı değiliz. Uzlaşma milletin faydasına olacaksa kabulümüzdür. Kendi çıkarları ve istikballeri gözetiliyorsa, onun adı demokrasi değildir.” Diyerek eleştirdi

YOĞUN KATILIM OLDU
Yoğun bir katılımla gerçekleşen Milli Yol Partisi İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na; Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır,

Genel Başkan Yardımcıları, Yunus Ekşi, Necdet Topçu, Ali Mazhar Kır, Ahmet Coşkun, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcıları Cemil Aydilek, Yavuz Arun, Genel Merkez Başkanlık Divanı Üyeleri, Kurucular Kurulu Üyeleri, parti kurmayları, İstanbul İl Başkanı Ahmet Turan Taşkent, İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve Avcılar İlçe Başkanı Kemal Karadeniz, Esenler İlçe Başkanı Gökhan Ceylan, Güngören Necati Genç, Bağcılar Bayram Kılıç, Küçükçekmece Turan Baran, Beylikdüzü Hamit Cıgalı, Bahçelievler Selahattin Aşiran, Eyüpsultan Yusuf Bal, Kağıthane Cengiz Pamuk ile çok sayıda partili katıldı.

İstanbul İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılarak yeni atanan ilçe başkanlarına ve yeni üyelerine rozetlerini takan Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır’a ilgi çok yoğun oldu.Partililer adeta, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır’la fotoğraf çektirme yarışına girdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.