Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

KADIN OLMAK DÜNYANIN EN GÜZEL HAZINESIDİR

5 ay önce
194 kez okundu
KADIN OLMAK DÜNYANIN EN GÜZEL HAZINESIDİR

Biz kadınların Dünyaya geliş nedenlerinin en güzel yanı kadın olmaktır. Kadın demek, Anne demek, Aşk demek, Arkadaş, dost demek, eş demek, Sevgi, şefkat, bolluk bereket, namus, demek, söz demek, Her şey demek, dünya demektir. Tarif edilemez Marifet Hüner başarı demek, yumuşatma, çoğaltma, sabır, büyütme demek, kadın demek, yaşam demek, yaşamı iliklerine kadar hissetmek demek. Bazı kadınlar Yeri geldi aile içinde veya toplum içinde yıllarca suistimal edilerek birçok acılara maruz kalarak yetiştirilmiştir Kimisi çocuk yaşta zorla evlendirilip çocuk sahibi olmuş, Hayatın tüm zorluklarıyla mücadele etmişlerdir.

Bu nedenle acı çekmiş ve ezilmiş Anneler kız çocuklarını yetiştirirken kendi hayatlarını örnek alarak ve onları daha güzel bir şekilde yetiştirebilmek için çok mücadeleler vermiştir. Kızım ben okumadım sen oku, kendini geliştir, öğren, çalış, Yeter ki benim çektiğim acıları sen çekme, kocanın eline bakma, kendi paranı kazan, kendi hayatını, kendi düzenini kur diyerek kız evlatlarına hiçbir eziyet çektirmeden kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamaları için mücadeleler vermişlerdir.

Doğum dan ölüme kadar Annelik, kadınlık, arkadaşlık, Dostluk vasıflarıyla yanımızda olan tüm kadınlarımızın hakkı ödenemez. Bu yüzden sadece kadınlarımızı, kadınlar gününde değil, hayatımıza anlam katarak yaşantımıza fark yarattıkları için her gün başımıza taç edelim. Kadınlar dünyamızın mimarlarıdır. Gelişmemiz değişmemiş ve güçlenmemiz için. Hiç bir şey sizi gücünüzden ve kadınlık tan alı koymasın. Kadın olmak başlı başına bir güçtür. Geleceğimizin teminatıdır.
8 Mart Dünya kadınlar günü Tüm Dünya kadınlarına sağlık, mutluluk, Huzur getirsin. Kadınlar günü kutlu olsun.

Sevgilerimle..

Gülten ABACI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.