Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İzmir’de avukat saldırıya uğradı

12 ay önce
568 kez okundu
İzmir’de avukat saldırıya uğradı

İzmir’in Buca ilçesinde hasta kedisini veterinere götüren Av. Emir Yaman, veterinerin saldırısına uğradı.

Av. Emir Yaman saldırı girişimi hakkında şunları söyledi.
“02.06.2023 tarihinde yaklaşık 10.30 sularında annem kuzenim ile birlikte evde sshipli kedimiz oğlumuz sarman cinsindeki Alex’i hafif hapşırık sebebiyle alerjisi olduğundan dolayı rutin bir kontrol amacıyla Forbes Veterinerlik Merkezine götürdük.
Forbes Veterinerlik Merkezinde.
Gerekli ve doğru tetkikler yapılmadan tedavisine başlanılan kedimiz kısa süre içerisinde ağzından köpükler çıkararak hiper salivasyon ve nefes güçlüğü çekmeye başladı.

Görevli veteriner bize kedimiz Alexi”n pıhtı attığı ben müdahale edemem başka bir yere götürün diyerek kedimiz Alexi anneme geri teslim etmiştir. İvedilikle Buca Veteriner Merkezine götürülen kedimiz oradaki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır.

Daha sonrasında ben ve kardeşim, annem ve kuzenim birlikte tekrar Forbes Veterinerlik Merkezine gittik.
Veteriner Caner Ülgen”e kedimiz öldü.
Kedimize nasıl bir tedavi süreci uygulandığına dair rapor ve tetkik sonuçlarını istedik.

Bize gerekli rapor, tetkikler ve röntgen filmlerini vermedi.
Veteriner Caner Ülgen”e canımız ailemizin bir parçası olan Alex”e ait rapor ve tetkikleri ısrarla istemrmize rağmen vermedi.

Veteriner Caner Ülgen, yanlış tedavi yaptığını bildiği için rapor ve tetkikleri vermedi bizi klinikten kovdu.
Kardeşim suç işliyorsun rapor ve tetkikleri vermek zorundasın demesine sinirlenen, Caner Ülgen
hakaretler ederek kardeşimin üzerine doğru yürüdü, karşılıklı olarak ufak çaplı arbede yaşandı. Polisi aradık şikayetçi olduk. Gerekli darp raporları alınmış adli süreç başladı kendisinden şikayetci ve davacı olduk.

Mesleki yeterliliğe ve etiğe sahip olmayan kişilerin teessüf ederek ve üzülerek söylerim ki yanlış tedavileri, dikkatsiz ve özensiz tutumları artarak ülkemizde devam etmektedir. Gerekli önlem ve tedbirler alınmadıkça da maalesef devam edecektir. Bir veteriner hekimin ya da meslek odasının önceliği kanaatimce ”hayvan sevgisi” olmalıdır. Ve dahi bu tarz durumlar yaşandığında can sahiplerine ılıman, bir hekime yaraşır tutumu sergilemelidir. Canı ölen, elem ve acı içinde kıvranan insanlara bu tutum, ne ülkemize ne hekimliğe ne de etik ve meslek kurallarına yakışmaktadır.
Ülkemizce birlik ve beraberliğe bu kadar muhtaç olduğumuz şu zamanlarda, sevgiden, saygıdan ve mesleğimizin gerekliliklerinden uzaklaşmadan sağduyulu yaklaşım sergilenmelidir.

Başta Tarım ve Orman Bakanlığına, İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne, İzmir Veteriner Hekimler Oda Başkanlığına, Hayvan Hakları merkezlerine ve derneklerine şikayetimizi ve acımızı ilettik. Adli süreci de sonuna kadar devam ettirip Sayın İzmir Barosu Hayvan Hakları merkezinin de desteğini ve İzmir Avukat Hakları Grubu değerli meslektaşlarımın desteğini alarak durumun takipçisi olacağımızı da bildiririm.
Başka canların yanmaması, gerekli özen ve tedbirlerin alınması, doğru tedavilerin uygulanması, hoşgörü, nezaket ve ilkeli duruşun kazanması adına herkesi haklı çağrıma destek vermesini talep ediyorum.
Herkese şimdiden teşekkür ederim”
Av. Emir Yaman

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.