Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

– İşte Alanya’nın derneği ALKOD’a saldırıların perde arkası

– İşte Alanya’nın derneği ALKOD’a saldırıların perde arkası

İTALİK
‘Alanya Aşıkları’ tarafından yapılan açıklamada “Alanya’nın derneğine yönelik yalan ve iftiralardan ibaret saldırılar sürüyor. Hedefleri, gözü dönmüşlerin kuşatamadığı son kalelerden ALKOD’un yönetimini ele geçirmek” dendi

ALANYA Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin ardından ‘Alanya’nın Derneği’ olarak bilinen ALKOD’a (Alanya Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği)
yönelik başlatılan karalama kampanyasına ilişkin, kendilerine ‘Alanya Aşıkları’ diyen bir grup Alanya sevdalısından açıklama geldi.
Açıklama aynen şöyle:
“Alanya’yı koruma, kültürünü tanıtma, yardımlaşma ve dayanışma amaçlarıyla kurulan ALKOD, Alanya sevdalısı Ömer Göker ve arkadaşları tarafından üstün başarıyla yönetiliyor.
Son Alanya Sofrası, tarihinin en kalabalık katılımına sahne oldu. Tüm yerel sanatçıların sahne aldığı, Alanya kültürünün tüm detaylarıyla tanıtıldığı, Alanya mutfağının başlıca tüm yemeklerinin servis edildiği muhteşem gecenin ardından ALKOD yönetiminin artı güç kazandığını düşünerek paniklediler. Hemen ertesi gün kara çalma amacıyla başlattıkları iftira kampanyalarını Alanya kamuoyu dikkate almadı. Çünkü neredeyse tüm Alanya oradaydı ve yalanlarına mantıklı bir zemin bulamadılar.
Bu iftira odakları şimdi Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin ardından yeniden ortaya çıktılar. Çünkü festival kapsamında ALKOD Alanya Yörük Çadırı’nı açan ALKOD yönetimi, bu özel çalışmasıyla festivalin yıldızı olmuştu. ALKOD, festivalde yerli, yabancı binlerce insana Alanya’ya özgü yiyecek ve içecek ikramlarında bulunmuş, Alanya kültürünü jawa motosikletinden kültürel motiflerine kadar tanıtmış, hem canlı, hem de banttan müzik yaparak ilgi odağı olmuştu.
ALKOD’un yönetimine kendi adamlarını koymak isteyenler bir kez daha paniklediler ve yine iftira kampanyalarına başladılar.
Bu kez kara çalma malzemesi olarak bula bula “ALKOD Alanya Çadırı’nda Ankara oyun havaları çalındı, bizim kültürümüzle ne ilgisi var?” bahanesini buldular. Yani “Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı” atasözümüze yeniden hayat verdiler. ALKOD Alanya Yörük Çadırı’nda Alanya zeybekleri, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve oyun havaları dahil halkımızın sevdiği türden tüm Türk müzikleri çalındı. Ankara oyun havaları da Türk müziğidir, geçmişten günümüze tüm Alanya düğünlerinde çalınmaktadır. Ankara oyun havalarına düşmanlık yapanların olduğunu da ilk kez hayretler içinde görmüş olduk.
Alanya kültürü umurlarında olmayan, bu kültürden bihaber olan, Alanya kültürü için bugüne kadar parmağını kıpırdatmamış olanların asıl amaçları ne?
Alanya’nın derneğine yönelik yalan ve iftiralardan ibaret bu saldırılarla hedefleri, gözü dönmüşlerin kuşatamadığı son kalelerden olan ALKOD’un yönetimini ele geçirmek. Kendi adamlarını ALKOD yönetimine yerleştirerek Alanya’nın derneğini siyasete bulaştırmak ve nemalanmak. Ellerindeki kalemi yalan, iftira ve karalama için kullanan, siyasi ikbal peşinde koşanların emir kullarına son sözümüz şu: Kirli çabalarınız nafile! Alanyamızın son kalelerinden ALKOD’u size yedirmeyiz!” (Haber MERKEZİ

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.