Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Gaziantep te Ali Ayyuş Erçelebi 4-6 Yaş Diyanet Anaokulu Törenle Açıldı

1 sene önce
82 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Gaziantep Valiliği koordinesinde devam eden okul açılışları hız kesmeden devam ediyor. “Gaziantep’in Kurtuluşunun 100’üncü Yılında 100 Hayırsever” projesi kapsamında Hayırsever Erçelebi ailesi tarafından yaptırılan Ali Ayyuş Erçelebi 4-6 Yaş Diyanet Anaokulu düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa Gaziantep Valisi Davut Gül’ ün yanı sıra, Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan,  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, hayırsever Erçelebi ailesi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan Vali Davut Gül; “ Hayırsever ailemizin yaptırdığı okul yüzyıllar sonra bile kendileri için bir sermaye olacak. Gaziantep hayır yapma konusunda diğer şehirlerimize örnek olan bir şehir. İl Müftülüğümüzün öncülüğünde 4-6 yaş Kur’ an Kurslarının yapımına ağırlık veriliyor. Bu okullar Gaziantep modelini temsil ediyor. Burada Türkiye’ ye model olabilecek yeni bir projemizi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Başta 4-6 Yaş Kur’ an kurslarımız olmak üzere, yatılı Kur’ an kurslarımız ve camilerimizin enerji ihtiyaçlarına katkı sunabilecek güneş enerjisi santralleri kuruyoruz. Bu güneş enerjisi santralleri Diyanet’ e bağlı kurumlarımızın enerji harcamalarına katkı sunacak. Hayırsever ailemize teşekkürlerimi sunuyorum.” sözlerini kaydetti.

Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan konuşmasında; “Cumhuriyetin 100. yılına girdiğimiz şu dönemde Gaziantep’ te başlatılan 100. yılda 100 hayırsever kampanyası hayırseverlerimizin desteği ile devam ediyor. Kırka yakın 4-6 Yaş Kur’ an Kursu açıldı. Bu çok dikkat çekti. İmam-ı Azam diyor ki ‘ Dünya yaşlandıkça Kur’ an gençleşiyor.’. Bu söz bize zaman geçtikçe ilim , irfan ve eğitimin Kur’ anı Kerim’ de bir karşılığının olduğunu gösteriyor. Bizler gelecek nesillerimizin mürüvvetini bu şekilde göreceğiz.” sözlerine yer verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin; “Çok güzel bir cuma günündeyiz. Gaziantep’ in kimliğine ve kültürüne yaraşır 4-6 Yaş Kur’ an Kursumuzun açılışını yapıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı Gaziantep’i örnek gösteriyor. Bilim dünyası 4 yaşın çocuklarımızın eğitiminin başlangıcı için önemli olduğunu söylüyor. Bu Kur’ an Kursumuz her bir çocuğumuza dokunacak.” dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da yaptığı konuşmada; “Hayırlı bir günde hayırlı işlere vesile oluyoruz. 4-6 yaş Kur’ an kurslarımızın sayıları her geçen gün artıyor. Hayırseverimizin birçok alanda destekleri var. Hayırseverimize çok teşekkür ediyorum.” sözlerini kaydetti.

Hayırsever Süleyman Erçelebi konuşmasında; “ Amacımız küçük çocuklarımızın Allah’ ın kitabı olan Kur’ anı Kerim’ i öğrenmelerine ve Allah’ ın izinde olan nesiller yetiştirilmesine katkı sunmak. Peygamber efendimizin öğretisi doğrultusunda ‘ Sizin en hayırlınız yaşarken Kur’ anı Kerim’ i öğrenen ve öğretendir.’ düsturu ile yola çıktık. Onların bu yoldaki sevaplarından bir nebze de olsa bize pay düşmesi bizim en büyük temennimizdir.” dedi.

Kurdele kesimiyle gerçekleşen açılışın ardından protokol üyeleri ve beraberindeki heyet okulu gezerek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

 

 

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2544 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.