Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Erdoğan, Partimizin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu

1 sene önce
44 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Buradan depremzede kardeşlerime seslenmek isterim; seçim periyodu sebebiyle değişen gündemin, sizleri, sizlerin yaşadığı şehirlerdeki durumu, meydana getirilen yardım ve destek çalışmalarını, kalıcı mesken projelerini unutturmasına hiç izin vermeyeceğiz”

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Erdoğan, seçim dönemi sebebiyle değişen gündemin, depremzedeleri, yaşadıkları şehirlerdeki durumu, yapılan yardım ve destek çalışmalarını, kalıcı konut projelerini unutturmasına asla izin vermeyeceklerini belirterek, “Birileri kendi heva ve hevesleri, hırsları, giderek artan tehdit, tezyif, nobranlık kokan şımarıklıkları içinde kaybolup gidedursun, bizim kalbimiz de elimiz de hep zelzele bölgesinde olacak.” dedi.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, partimizin TBMM Grup Toplantısı’nda, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle buruk biçimde karşılanan ramazanın, bereketine, feyzine ve hayrına müsait halde değerlendirilmesinin nasip olmasına yönelik temennisini dile getirdi.

Bu yıl belediyelerin ve sivil topluluk kuruluşlarının ramazana mahsus programlarını, yardım faaliyetlerini deprem bölgesinde yoğunlaştırdığını görmekten sevinç duyduğunu ifade eden Erdoğan, kendilerinin, depremin ilk günlerinden beri hep bitirdikleri gibi felaketin yıkıcı etkilerine maruz kalmış şehirlere, oralarda yaşayan insanların yanlarına gittiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, bu ziyaretlerde hem kalıcı konutların temellerini attıklarını bununla beraber iftarda depremzedelerle hasbihal ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bayrama kadar zelzele bölgesindeki temel atma ve iftar programlarımız sürecek. Ramazan Bayramı’nın sevincini, milletimizle paylaştıktan derhal sonra seçim gününe kadar kesintisiz devam edecek il ziyaretlerimiz başlayacak. Önümüzdeki sınırı olan vaktin elverdiği ölçüde mümkün olan en fazlaca sayıda ilimizi ziyaret ederek vatandaşlarımızla kucaklaşmayı hedefliyoruz. Buradan depremzede kardeşlerime seslenmek isterim; seçim süreci sebebiyle değişen gündemin, sizleri, sizlerin yaşamış olduğu şehirlerdeki durumu, meydana getirilen yardım ve destek çalışmalarını, kalıcı konut projelerini unutturmasına hiç izin vermeyeceğiz. Birileri kendi heva ve hevesleri, hırsları, giderek artan tehdit, tezyif, nobranlık kokan şımarıklıkları arasında kaybolup gidedursun, bizim kalbimiz de elimiz de hep deprem bölgesinde olacak. Hayatını kaybeden her bir vatandaşımızın acısını, evini kaybeden her bir insanımızın üzüntüsünü, tekrar ayağa kalkmak için bekleyen şehirlerimizin mahzunluğunu hiç aklımızdan çıkarmayacağız.”

“85 milyon bir ve beraber olarak mücadele edeceğiz”

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, altyapısı ve diğer bütün hizmetleriyle adeta yeni bir şehir benzer biçimde kurmuş oldukları geçici barınma merkezlerini yaygınlaştırmayı sürdüreceklerini, her gün binlercesinin temelini attıkları kalıcı konutların inşasına söz verdikleri biçimde bir sene arasında bitecek biçimde hızla devam edeceklerini bildirdi.

Eğitimden sağlığa hiç bir hizmeti noksan bırakmadan deprem bölgelerindeki vatandaşların hayatlarının normale dönmesini sağlayacak faaliyetleri kararlılıkla yürüteceklerini vurgulayan Erdoğan, pazartesi günü diğer illerin arkasından Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da şartları müsait olan okullarda da öğrenim öğretime başladıklarını söyledi. Erdoğan, laflarını şöyleki sürdürdü:

“Sağlık hizmetlerini mevcut hastanelerde ve geçici merkezlerde verirken hızla yeni hastaneler inşa edip devreye alıyoruz. Deprem bölgesindeki bütün hizmetleri, aynı hassasiyet ve düzenle yürütmenin gayreti içindeyiz. Ülkemizin 11 şehrinin gözü yaşlıyken, diğer yerlerin vur patlasın çal oynasın aymazlığı içerisine düşmesine gönlümüz razı gelmez. Birileri unutsa da birileri geri plana itse de hepimiz böyle bir yanlışın arasında olamayız. Acıların paylaştıkça azalacağı, yüklerin paylaştıkça hafifleyeceği, kayıpların birlikte çalışıldıkça kazanılacağı inancıyla 85 milyon bir ve beraber olarak savaşım edeceğiz.”

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, öteki yandan deprem bölgesini ayağa kaldıracak emek harcamaları yaparken yol haritaları olan Türkiye Yüzyılı vizyonundan asla geri adım atmayacaklarını söyleyerek, “Pazartesi günü TOGG yöneticileri misafirimiz olacak. En başından beri ‘Yapamazsınız, fabrikası yok, fabrikasında üretim yok.’ dedikleri, velhasıl atmadık balçık bırakmadıkları Togg önceki gece itibarıyla 177 binin üstünde ön sipariş aldı. Bu tablo milletimizin, lisansı tasarımı ve üretimi ile reel anlamda ilk yerli otomobilimize samimiyetle sahip çıktığını gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Gelecek ay Hürjet’ten Anadolu Gemisi’ne kadar pek oldukca mühim savunma sanayi projesinin sevincini milletle paylaşacaklarını ifade eden Cumhurbaşkanımız Erdoğan, “Arife günü Karadeniz gazının Filyos İşleme Tesisi’ne getirilmesi törenini yaparken milletimize fazlaca güzel müjdelerimiz de olacak. Böylece Enerji Bakanlığımızın azimli gayretiyle, arama ve sondaj gemilerimizin geceli gündüzlü çalışmasıyla, on binlerce personelimizin emekleriyle iki bayramı bir arada yaşayacağız.” diye konuştu.

Şimdiden iki ayrı müjdeyi milletle paylaşmak istediğini aktaran Cumhurbaşkanımız Erdoğan, “Birincisi; elektrikte bütün abone gruplarında nisan ayından itibaren yüzde 15 indireme gidiyoruz. İkincisi; sanayicilerimizin kullandığı ve konut aboneliğine gore devasa yükseklikte kalan doğal gaz tarifesinde, nisan ayından itibaren yüzde 20 tenzilat yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazlayla Türkiye’yi büyütme hedefine katkı veren sanayicileri desteklemek için ne gerekiyorsa yerine getirmeyi sürdüreceklerini dile getiren Cumhurbaşkanımız Erdoğan, şöyle devam etti:

“Akkuyu’daki nükleer güç santralimize 27 Nisan’da yakıt yükleyerek resmen nükleer tesis statüsü kazandıracağız. Hazır müjdelere başlamışken madencilerimize güzel bir haberimiz var; biliyorsunuz ki kamuya ve özel sektöre ait ocaklarda vazife meydana getiren 10 bin madencimiz zelzele bölgesinde canla başla çalışarak milletimizin gönlünü kazandı. Türkiye Taşkömürü Kurumuna 1000 yeni madenci alarak hem madencilerimize olan şükranımızı ifade edeceğiz aynı zamanda üretimi arttırarak ekonomimize katkı sağlayacağız.”

“Bunları algılamak olası değil”

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, diğer alanlarda da gelecek haftalarda atacakları adımlar bulunduğunu, Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı’nda seferlerin başlaması heyecanını Kırıkkaleli, Yozgatlı ve Sivaslılarla birlikte yaşayacaklarını söylemiş oldu. Erdoğan, “Adam Sivaslı fakat ‘Sivas’a hızlı trene ne gerek var?’ diyor ve bu erkek de işte malum 6’lı masanın içinde… Bir zamanlar 6’lı masanın başında olanlar bununla alakalı ağır ağır laflar ediyorlardı ama şimdi maşallah el ele, kol kola yola devam ediyorlar. Bunları algılamak mümkün değil.” diye konuştu.

Güvenlik korucularına da müjde veren Cumhurbaşkanımız Erdoğan, emekli maaşlarının alt sınırını 7 bin 500 liraya yükselten düzenlemeden, önceki uygulamaya nazaran emekli oldukları için aylıkları düşük kalan yaklaşık 42 bin güvenlik korucusunun da istifade etmesini sağlayacaklarını aktardı.

TBMM’nin de takdiriyle emeklilerin bayram ikramiyelerini de 2 bin liraya çıkardıklarını hatırlatan Erdoğan, sözlerini şu şekilde sürdürdü.

“Görüldüğü benzer biçimde çalışanlar ve emekliler başta olmak üzere hiçbir kesimi enflasyona ezdirmeme, kayıplarını telafi etme sözümüzü adım adım yerine getiriyoruz. Bu ülkede istisnasız her kesimi, refahını arttırma yanında hak ve özgürlüklerine kavuşturan, her türlü ayrımcılığı ortadan kaldıran, herkesi bağrına basan hepimiz olduk. Daha önemlisi biz bu yaklaşımı birileri benzer biçimde maske kullanmak amacıyla değil, doğruluğuna ve hakkaniyetine inandığımız için yaptık. Seçimden milletimizin yardımı ile zaferle çıktıktan sonrasında da inşallah eser ve hizmet şölenimize, demokrasimizi güçlendirme reformlarımıza kesintisiz halde devam edeceğiz.”

“Türkiye Yüzyılı’nın inşasına kimse set vuramayacaktır”

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, 2002 seçimlerine “Tek başına iş başına” diyerek girdiklerini ve milletin teveccühüyle iktidara geldiklerini, ilk devre sınavını başarıyla verdikten sonrasında 2007’de “Durmak yok, yola devam” diyerek milletten daha güçlü bir destek aldıklarını söyledi.

2011 seçimlerinde “Türkiye hazır, hedef 2023” lafıyla milletin huzuruna çıktıklarını, iki seçimi birlikte yaşadıkları 2015’te kısa bir anın ardından kasımda yeniden ‘Tek başına, iş başına’ diyerek itimat tazelediklerini; Türkiye’nin yeni idare sisteminin ilk tarzı olan 2018’te “Vakit Türkiye vakti” diyerek Cumhur İttifakı’nın zaferini duyuru ettiklerini özetleyen Cumhurbaşkanımız Erdoğan, “İnşallah 14 Mayıs’ta 20 yıllık eser ve hizmetlerimizle, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla kayıpların telafisi ve hayallerin hayata geçirilmesi kararlılığıyla milletimizden bir defa daha destek isteyeceğiz.” dedi.

Seçimler için Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) belirlediği takvime ve usullere göre ilerlediklerini belirten Erdoğan, önceki gün itibarıyla cumhurbaşkanı adaylarının belli olduğunu, YSK’nın açıklamasına bakılırsa kendisiyle beraber 4 cumhurbaşkanı adayı bulunduğunu anlatım etti. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, “Türk demokrasisinin gücünü ve eriştiği olgunluk seviyesini gösteren bu gelişmenin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını arzuluyorum.” diye konuştu.

“Biz milletimize, milletimizin basiretine ve ferasetine güveniyoruz.” diyen Cumhurbaşkanımız Erdoğan, şunları kaydetti:

“Aziz milletimizin bugüne kadar girdiğimiz seçimlerin tamamında olduğu şeklinde 14 Mayıs’ta da kendisi, ülkesi ve geleceği için en doğru sonucu vereceğine inanıyoruz. İnşallah bu sürecin sonucunda milletin iradesi yine galip gelecek, Türkiye, 20 senedir aralıksız sürdürdüğü kalkınma ve demokrasi yolculuğunu devam ettirecektir. Allah’ın yardımı, milletimizin takdiriyle, üstadın deyimiyle ‘bu tekerlek tümsekte kalmayacak.’ Türkiye Yüzyılı’nın inşasına kimse set vuramayacaktır. Bizzat kendi ifadeleriyle bir kumar masası olan, birbirlerine pusu kuran, kavgadan, kaostan ve istikrarsızlıktan başka hiçbir vaatleri olmayan 7’li koalisyon kati bir yenilgiye uğrayıp siyasal mevta olacaktır.”

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2544 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.