Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Başkan Erat “TÜİK yine şaşırtmadı”

Başkan Erat “TÜİK yine şaşırtmadı”

2917 Tüm emeklilerin Sendikası emekli zamlarına ilişkin açıklamalarda bulundu..
Tüm Emeklilerin Sendikası 2017, Alanya Şube Başkanı Kıymet Erat şunları ifade etti. ” TÜİK gene şaşırtmadı Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı TÜİK verilerini görünce neredeyse Zil takıp oynayacaklar Onlar da biliyor ki TÜİK verileri sanal TÜİK emekliye çalışanı yapılması gereken maaş artışlarını aşağı çekmenin aracı haline gelmiştir. TÜİK, emekliye çalışana yapılması gereken maaş artışlarını aşağı çekmenin aracı haline gelmiştir tüik’in verilerini tanımıyoruz Onlar da biliyor ki ne Haziran ayı enflasyonu gerçek ne de 6 aylık enflasyon verileri gerçek emekliler emeği ile geçinen bütün kamuoyu aldatıyor İlginç olan bütün dünyada Gıda ve petrol fiyatları düşerken ülkemizde sürekli yükseliyor sadece 28 Mayıs 1 Temmuz arası çaya %43 akaryakıda %25’i Aşan zamlar gelmiştir eve ekmek almak bile emeklileri zorlar olmuştur.
Bir bardak çay bir simit 20 lirayı bulmuştur 4 kişilik bir aile 3 öğün bir bardak çay bir simit bile yeseler dahi günlük 240 lira yani ayda 7.200 lira yani neredeyse bir emekli maaşı tutarında bir çay bir simit hesaplayanlara duyurulur.
Emeklinin emekçinin dul ve Yetimin Yoksulun insanca yaşayacağı zamları uygulayın buradan bütün emekli vatandaşlarımıza çağrımızdır maaşlarımızı insanca Yaşanacak bir düzeye çekmenin yolu birleşmek ve sendika çatısı altında örgütlenmekten başka çaremiz kalmamıştır haklarımız için barışçıl ve demokratik eylemlerimizle isteklerimizi iktidar ve kamuoyunun gündemine taşımaya devam edeceğiz.
Son sözümüz emeklilere emekliler saflara emekçiler tüm emeklilerin Sendikası sizindir sendikal örgütlenmemize dokunulmasın daha güçlü bir şekilde sendikamıza sahip çıkalım Unutmayalım ki kurtuluşumuz emek emek terlemiş ellerimizdedir, Umut yılmadan usanmadan hakkımız olan için mücadele etmektir Biz büyük bir aileyiz ve mutlaka kazanacağız..”
Haber: Zeki Demir

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.