Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Arif Sağ’ı üzen ölüm

2 hafta önce
10 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Mahsun Kırmızıgül, Müslüm Gürses, Hakkı Bulut, İbrahim Erkal gibi bir çok sanatçıyla çalışmıştıBir çok sanatçıyla çalışan Ozan – Türkücü Kadir Şeker yaşamını yitirdi. Ünlü sanatçı Arif Sağ’ın yakın dostu olan Şeker, Mahsun Kırmızıgül, Müslüm Gürses, Hakkı Bulut, İbrahim Erkal, İzzet Yıldızhan ve Dilber Ay gibi bir çok sanatçıyla çalışmıştı.

Müzik dünyasından bir acı kayıp daha. 66 yaşındaki Ozan – Türkücü Kadir Şeker yaşamını yitirdi. OnurAkayMedya’dan Mustafa Barış Durak’a konuşan ünlü sanatçı Hakkı Bulut,Kadir Şeker ile bir çok albümde çalıştıklarını ve kaybını üzüntüyle öğrendiğini söyledi.

Kadir Şeker Kimdir!

25.02.1957 tarihinde Sinop’ta doğdu. Eğitime Sinop’ta başladı, İstanbul’da sırasıyla ilkokul, ortaokul, sanat meslek lisesi ve MEB’na bağlı Atatürk Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü’nü bitirdi. 6 ay öğretmenlik yaptı.

1977-1980 döneminde keman, piyano ve şan eğitimi aldı. Ortaokul yıllarında bağlama çalmaya başlayan Kadir Şeker, Türk Folklor Kurumu’nda Mehmet Özbek, Arif Sağ ve Ömer Şan’dan nota ve bağlama dersleri aldı. Sahne çalışmalarına 1987’ye kadar bağlama çalarak devam eden Şeker, 1983 yılında profesyonel anlamda kaset yönetmenliği yapmaya başladı. O yıllarda elektro bağlamasıyla 4 adet kişisel albüm çıkarmıştır.

Halk müziğinin değerli ozanlarından Aşık Abdullah Papur ve Aşık Mahzuni Şerif’in yanı sıra Ceylan, Hakkı Bulut, Fahrettin Karaardıç, Seyfi Doğanay, Kahtalı Mıçı, Güler Duman, İbrahim Erkal, İzzet Yıldızhan, Latif Doğan, Müslüm Gürses, Yunus Bülbül, Mahsun Kırmızıgül, Mehmet Balaman, Güler Işık, Dilber Ay, Nevzat Soydan, Şerif Kayran, Ercan Papur gibi sanatçılarla birlikte çalışmıştır.

2006 yılında yapılan MESAM Genel Kurul Toplantısı’nda Teknik Bilim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Daha sonra 2008-2010 döneminde de Teknik Bilim Kurulu’nda görev almıştır.

Birçok sanatçının yetişmesine de emeği geçen Kadir Şeker; yönetmen olarak ve beste çalışmalarına kendine ait kayıt stüdyosunda devam etmektedir. Aynı zamanda MÜYORBİR Üyesidir.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1906 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.