Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ESKİ BAKANLAR YÜCE DİVANDA YARGILANSIN/MI

10 ay önce
358 kez okundu
ESKİ BAKANLAR YÜCE DİVANDA YARGILANSIN/MI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın,

Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında açıklamaları şok etkisi yarattı.
Bayraktar: “Reis’, sayın cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içine koydu.
Benim dosyamda ne varsa, hepsi doğrudur. hem tapeler doğrudur, hem teknik takip telefon konuşmalarımda doğrudur. Dosyada ne varsa kabul ediyorum, benim suçum. Renkli çekilen kameralar, teknik takiptekilerin hepsi bana aittir.
Onlarınkiler yanlış olabilir, benimkiler doğrudur.
Suçlu olanın cezasını çekmesi lazım.”dedi

Bayraktar:
“17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarının kilik ismi
Rıza Zarrab’ı asla ve asla tanımam

Benim dosyamda hırsızlık yok, görevi kötüye kullanma var. FETÖ bana, hırsız, yolsuz ya da rüşvetçi diyemedi.
Cumhurbaşkanıım
Recep Tayyip Erdoğan
Bana kötülük yaptı Bana yaptığı kötülüğü kabul etmiyorum.
Benim çocuklarımdan tutuklanan olmadı. Benim dosyamdan kimsede tutuklanmadı.”ifadesi kullandı.

Dönemin TBMM eski baskanı
Cemil Çiçek: “Görevimi yaptım”

17/25 aralık soruşturmasının ardından üç bakan ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevinden istifa eden Erdoğan Bayraktar hakkında.
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Cemil Çiçek Bayraktar’ın sözleriyle ilgili Oda TV’den Caner Taşpınar’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Erdoğan Bayraktar’ın ne söylediği beni ilgilendirmiyor, ben hukuk ne diyorsa onu yaptım. Soruşturma önergesinde, dört bakan birlikte verilmişti. Erdoğan Bayraktar’a yönetilen suç isnadı ile diğer üçüne atfedilen suç isnadının alakası yoktu. Benim de usul yönünden itirazım oldu. Üç bakan Rıza Zarrab’la alakalı gündeme geldi. Bayraktar ise farklıydı. Soruşturma önergesi verilecekse şayet, Erdoğan Bayraktar ayrı, üç bakan ayrı olacaktı. İç tüzük gereği bunu söyledim.”

AKP kurucularından Ertuğrul Yalçınbayır, Sözcü’den Ruhat Mengi’ye yaptığı açıklamada eski eski Bayraktar’ın itirafını değerlendirdi.

Süleyman Soylu’nun daha önce yaptığı açıklamasına bağlayan Yalçınbayır, “Soylu’nun 17-25’e atıfta bulunarak, ‘Benden önceki bakanların evinden para sayma makinaları çıktı demesi onu daha çok rahatsız etti.

“Erdoğan Bayraktar’ın vicdanı daha fazla susmayı kabul etmedi. Sadece onun değil, toplumun vicdanı da kabul etmedi.
Ertuğrul Yalçınbayır
“Sorumlular Yüce Divan’a sevk edilecekse şimdi edilmeli. Topluma da bunu göstermeleri gerekir. “Rüşvete karışmadım ama görevimi kötüye kullandım, bütün tapeler doğrudur” diyor. Birlikte çalıştığı siyasetçilerden belediye başkanlarına kadar kimlerin neler yaptığı ortaya çıkacaktır. Adaletten sapanlar ülkeyi felakete sürüklerler. Bugün ‘Temiz Eller’e başlama zamanıdır.”dedi.

BENCE: Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar ve Ruhsar Pekcan yüce divanda yargılanmalı suçlu bulunmaları durumunda cezalarını çekmeleri suçsuz oldukları tespit edilmesi durumunda aklanmış olacaklarıda bir gerçek dir.
Bu neden ile:
Ak Partide adı yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna karışan 4 eski bakanlardan. Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar ve Ruhsar Pekcan hakkındaki ‘rüşvet’, ‘kaçakçılık’, ‘nüfuz ticareti,’ ‘resmî belgede sahtecilik’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ suçlamalarından. Yüce divanda yargılanmalı ki Ak Partiye oy verenlerde ve kamuoyu vicdanı bu konuda rahatlamalı çünkü vatandaşın beklentisi tamamen bu yönde olduğu dikkatlerden kaçmaması gerektiği.
Halk arasında sıkça dile getirilmeye başlandı.
Ak Partinin 2023 yılında seçmen karşısına çıktığında.
Millet ittifakında olan siyasi partilerin yolsuzluk ve yüce divan söylemleri ile karşı atağa gerçeği siyasi kulislerde söyleniyor.
Kalın sağlıcakla..
Kenan Akçahanoğlu

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.